loading...

خرید هدیه

بهترین هدیه برای عزیزانتان

محیط کارتان را با این ترفندها شاد و پرانرژی کنید

نازنین بازدید : 9 شنبه 22 آذر 1399 نظرات (0)نکاتی برای شاد کردن محیط کار, نحوه شاد کردن محیط کار

با استفاده از گیاهان، آب نما یا چشم انداز های طبیعی، طبیعت را به محیط کار خود بیاورید


یک متخصص طراحی محیط کار و نویسنده، در مورد اینکه مدیران کسب و کارها چگونه می توانند محیط کار کارکنان خود را سالم و با نشاط نگه دارند توصیه هایی دارد که در ادامه آنها را از نظر خواهید گذراند. داشتن محیط کار سالم، یک معادله ی برد-برد برای هر دو طرف است؛ هم کارفرما و هم کارمند.

اگر یک چیز باشد که اکثریت قریب به اتفاق کارکنان در موردش هم فکر باشند، آن چیزی نیست جز اینکه محیط های کاری امروز، از لحاظ سلامت جسمی و روحی افراد مشغول در آنها، در وضعیت مطلوبی قرار ندارند.


کمبود یا نبود پنجره و نور طبیعی، میز و صندلی های نه چندان راحت، جلسات متعدد، پشت میز نشینی های طولانی، و زل زدن های مداوم به صفحه ی نمایشگر، مشکلات رایج محیط های کاری امروز هستند. کافی است تغذیه ی نامناسب را نیز به این فهرست بیافزایید تا تمام مواد لازم برای استرس را در اختیار داشته باشید.

توصیه هایی برای داشتن یک محیط کار شاداب و سالم
لای استرینگر، متخصص طراحی محیط کار و نویسنده، در مورد اینکه مدیران کسب و کارها چگونه می توانند محیط کار کارکنان خود را سالم و با نشاط نگه دارند توصیه هایی دارد که در ادامه آنها را از نظر خواهید گذراند. داشتن محیط کار سالم، یک معادله ی برد-برد برای هر دو طرف است؛ هم کارفرما و هم کارمند.

به کارکنان خود حق انتخاب بدهید
مطالعات نشان می دهند کارمندانی که کنترل بیشتری روی کار و محیط کار خود دارند، کمتر به استرس و بیماری دچار می شوند. پژوهش های یاد شده همچنین حکایت از آن دارند که کنترل بیشتر بر این موارد، راندمان کارکنان را نیز افزایش خواهد داد.


در مورد اینکه چطور می توانید در محیط کار، انتخاب های بیشتری در اختیار کارکنان خود قرار دهید با آنها صحبت کنید. محل، زمان و نحوه ی کار کردن آنها می تواند موضوع چنین گفتگویی باشد. به آنها اجازه دهید گاهی اوقات از منزل کار کنند. برنامه ی انعطاف پذیر تری برایشان در نظر بگیرید. می توانید فضای کار آنها را نیز با توجه به تمایلات شخصی شان بازآرایی کنید.

طبیعت گرایی را در محیط کار ترویج کنید
اول از همه اینکه همه ما گرایش قدرتمندی به قرار گرفتن در طبیعت داریم. بودن در طبیعت و قرار داشتن در میان نمادهای آن از این جهت در وجود ما ریشه دارد که بخش اعظم تاریخ بشر در این محیط گذشته است. این تمایل که غالباً از آن تحت عنوان طبیعت گرایی یا طبیعت دوستی نام برده می شود، توسط E.O. Wilson معرفی و شناخته شد. او می گوید انسان با طبیعت و نماد های زنده ی آن رابطه ای غریزی دارد.


با استفاده از گیاهان، آب نما یا چشم انداز های طبیعی، طبیعت را به محیط کار خود بیاورید. سعی کنید با استفاده از تصاویر، آثار هنری یا مواد طبیعی مثل چوب، ویژگی هایی در محیط کار خود پدید بیاورید که یادآور طبیعت باشند. شواهد متعددی وجود دارند که نشان می دهند محیط های طبیعت گرا، می توانند نرخ بهبود از استرس را افزایش دهند و به عملکرد کارکرد های شناختی ما کمک کنند، فشار خون را کاهش دهند، توان و تمرکز ذهنی را بالا ببرند، خلق و خوی ما را تلطیف کنند و استعداد یادگیری را بالا ببرند.

برای بهبود عادات غذایی کارکنان از معماری انتخاب بهره بگیرید
تا به حال به نحوه چینش اجناس در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها دقت کرده اید؟ دقت کرده اید که چرا آبنبات ها و دیگر خوراکی های جذاب معمولاً کنار پیشخوان صندوق و در ارتفاعی که کودکان بتوانند ببینند قرار داده می شوند؟ هر جنسی که به راحتی قابل مشاهده است و به خوبی در فضای فروشگاه به نمایش گذاشته شده اتفاقی در آنجا قرار نگرفته؛ شرکت های تولید کننده بابت این مکان ها پول اضافی پرداخت کرده اند.

 


راز این نوع چینش در «معماری انتخاب» نهفته است؛ اصطلاحی که برای اشاره به شیوه های مختلف قرار دادن گزینه های متعدد در اختیار مصرف کننده به کار برده می شود؛ این شیوه ها بر نحوه ی تصمیم گیری مصرف کننده اثر می گذارند. شرکت ها نیز با کاهش میزان مواجهه ی کارکنان با تغذیه ی نامناسب در محل کار، از این استراتژی استفاده می کنند.علاوه بر این می توان با در دسترس قرار دادن تغذیه ی سالم در ظروف شفاف شیشه ای یا حتی بشقاب های رنگی، به شکلی غیر مستقیم به ترویج عادات سالم غذایی در میان کارکنان پرداخت.

سلامتی را به یک سرگرمی گروهی بدل کنید
اثرگذاری اجتماعی روی اتخاذ رفتار و نگرشی که در فرد شکل می گیرد اثری مثبت دارد. راه های زیادی برای بهره گیری از این موضوع در محل کار وجود دارد، مثل ایجاد رقابت در جهت تشویق کارکنان به پیاده روی بیشتر، و برنامه های ورزشی و تفریحی گروهی مثل فوتبال. اگر فضای لازم را در اختیار دارید، در حیاط شرکت فضای سبز درست کنید. پژوهش ها نشان می دهند اگر انسان در پرورش گیاهان و مواد غذایی گیاهی دست داشته باشد، احتمال گرایشش به مواد غذایی سالم و طبیعی نیز افزایش می یابد.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/sundries/energetic1-work-environment1.html

ژست های عکس خانوادگی در فضای باز

نازنین بازدید : 8 شنبه 22 آذر 1399 نظرات (0)ایده هایی برای ژست های عکاسی خانوادگی در فضای باز

 

ژست عکس های خانوادگی,گرفتن عکس های خانوادگی
ژست عکاسی,ایده عکس گرفتن

ایده هایی برای گرفتن عکس خانوادگی

 

عکس گرفتن در فضای باز,عکس خانوادگی
ایده هایی برای گرفتن عکس خانوادگی,ایده های عکاسی

عکاسی در فضای باز

 

گرفتن عکس های خانوادگی,عکاسی در فضای باز
ایده هایی برای گرفتن عکس خانوادگی,ایده های عکاسی

ژست های متفاوت عکاسی

 

ایده هایی برای گرفتن عکس خانوادگی,ایده عکس گرفتن
ایده های عکاسی,ژست عکاسی

عکاسی خانوادگی در فضای باز

منبع:

راهنمای خرید و نکاتی برای استفاده از دستکش ظرفشویی

نازنین بازدید : 8 جمعه 21 آذر 1399 نظرات (0)خرید دستکش ظرفشویی, نحوه استفاده از دستکش ظرفشویی

جنس دستکش ها اغلب از نوع خشک، مرطوب یا چرب است


اگر شما هم با دستکش های ظرفشویی قهر کرده اید، بهتر است بخوانید!!!
بسیاری از افراد هنگام انجام کارهای خانه مانند شستن ظروف، تمیز کردن سرویس بهداشتی و شستن شیشه‌ها و حتی گردگیری دستکش دست نمی‌کنند و می‌گویند با دستکش راحت نیستند، اما اگر یکی دوبار از دستکش استفاده کنید طوری عادت می‌کنید که دیگر بدون دستکش نمی‌توانید کار کنید.

لازم است بدانید ماده اصلی شوینده های ضدعفونی کننده، سفیدکننده و حتی همان مایع ظرفشویی یا قلیایی است یا اسیدی که هر دو نوع می‌تواند سبب تحریک و سوزش پوست دست شود.


این ترکیبات نه‌ تنها سد دفاعی پوست را تحریک و احتمال بروز واکنش های حساسیتی را زیاد می‌کند، بلکه با تضعیف منافذ پوستی باعث نفوذ باکتری ها و قارچ ها به پوست می‌شوند و حتی به قدری پوست را حساس می کنند که در تماس با گرد و خاک پوست دچار اگزما می شود.


در نتیجه هنگام کار با هر نوع شوینده‌ای حتما از دستکش های دو لایه استفاده کنید و کسانی که پوست دست شان به لایه داخلی این دستکش ها حساسیت نشان می دهد بهتر است زیر دستکش پلاستیکی از دستکش نخی استفاده کنند.

استفاده از دستکش در تماس با مواد غذایی
بیشتر افراد در آشپزخانه، پس از تماس دستشان با مواد غذایی، عادت دارند دستشان را با آب و مواد شوینده بشویند که استمرار در این کار باعث می شود لایه شاخی پوست تخریب شود.


با تخریب این لایه امکان دارد پوست دست به انواعی از مواد غذایی نیز واکنش هایی همچون قرمزی، پوسته ریزی و خارش نشان دهد. رایج‌ترین مواد غذایی ایجاد‌کننده این عوارض گوجه‌فرنگی، فلفل، آب مرکبات، سیر، پیاز، تربچه و آناناس است.

حساسیت به ادویه‌هایی مانند فلفل، دارچین، جوز هندی، زنجبیل، برگ بو و وانیل به شکل التهاب پوست یا بادکردن کف دست و انگشتان نیز دیده می‌شود که این افراد باید از تماس مستقیم دست با این ترکیبات اجتناب و از دستکش استفاده کنند.

استفاده از دستکش در حین شستشوی مرغ، گوشت و ماهی نیز برای پیشگیری از انتقال برخی میکروب های بیماری زا از طریق زخم های تازه یا کهنه توصیه می‌شود.

راهنمای خرید دستکش ظرفشویی
• دستکش را کاملا اندازه دست خود انتخاب کنید. دستکش گشاد یا تنگ می تواند جلوی فعالیت های ظریف انگشتان دست را بگیرد.


• دستکش های تنگ خونرسانی به کف دست و انگشتان را دچار اختلال می‌کند و دستکش‌های گشاد چون فرد سعی در نگهداشتن آن در دست دارد موجب گرفتگی‌های عضلانی می‌شود.

 


• جنس دستکش ها اغلب از نوع خشک، مرطوب یا چرب است که بنا بر نوع ماده مورد استفاده باید انتخاب شوند. پس حین انتخاب دستکش به راهنمای مندرج روی بسته بندی آن توجه کنید و این را هم بدانید دستکش های دو یا سه لایه همچون دستکش های نازک جراحی قابلیت انعطاف پذیری زیادی نداشته و بیشتر جنبه حفاظتی دارند و اغلب برای کار با مواد شیمیایی و حلال ها مناسب اند.


• بهتر است همیشه از دستکش های ساق بلند استفاده کنید و لبه های آن را به بیرون تا بزنید تا اگر دستتان را بالا آوردید کف یا مایعات روی ساعد یا بازوی شما نریزد.

منبع:

کادو برای دوست صمیمی دختر، چی بخریم؟

نازنین بازدید : 5 جمعه 21 آذر 1399 نظرات (0)

چه چیزی را دوست دارد؟

بهترین کادو برای دوست صمیمی دختر چی بخرم؟

به آنچه دوستتان به آن علاقه دارد فکر کنید. آیا به خواننده خاصی علاقه دارید که پوسترهای خود را هر روز در اتاق خود قرار داده و آهنگ های او را گوش کند؟ در این صورت می توانید برای همان خواننده بلیط کنسرت خریداری کنید. یا اگر او غذای چینی را دوست دارد ، می توانید در روز تولد او یک غذای سوشی از رستوران مورد علاقه او سفارش دهید و برای او ارسال کنید. در این صورت مطمئن باشید که او از هدیه خود خوشحال و راضی است.

 

چه نیازی به او دارد؟

 

شاید فکر کرده باشید که دوستتان هنگام خرید هدیه به چه چیزهایی نیاز دارد ، اما در پایان به این نتیجه رسیدید که او همه چیز را دارد. غیرممکن است! بهتر است کمی بیشتر فکر کنیم. موارد بسیاری وجود دارد که می تواند به بهبود زندگی او کمک کند. حتی می توانید از دیگران کمک بگیرید و هدیه ای بخرید که به درد او بخورد. به عنوان مثال ، او یک هنرمند است و به نقاشی روی زمین عادت دارد ، اما اگر برای نقاشی یک سه پایه برای او بخرید ، مطمئناً او راحت تر نقاشی می کند.

 

هدیه برای یک دوست صمیمی ، چه چیزی بخریم؟

 

خودت اقدام کن

 

اگر هنری دارید که می تواند به شما کمک کند ، می توانید هدیه خود را تهیه کنید. به عنوان مثال ، اگر شما هنرمند خوبی هستید ، برای او نقاشی بکشید یا اگر گره می زنید ، می توانید برای او روسری ببافید. این هدیه به دلیل هنر دست شما مطمئناً برای دوست شما ارزش بیشتری خواهد داشت.

 

مزه اش مثل چیه؟

 

هنگام خرید هدیه برای دیگران ، نباید سلیقه خود را در آن بگنجانید و آنچه مهم است سلیقه شخص مقابل است. به عنوان مثال ، شما ممکن است عاشق رنگ های پاستلی باشید ، اما دوست شما رنگ های خنثی را ترجیح می دهد ، در این صورت شما باید هدیه ای را که خریداری می کنید در رنگ های خنثی انتخاب کنید ، حتی اگر آن را خیلی دوست ندارید.

 

خلاق بودن

 

آسان است که هدیه ای را که برای دوست خود خریده اید ، در کاغذ بسته بندی ساده بپیچید و به دوست خود بدهید ، اما اگر می خواهید او را هیجان زده کنید ، کمی خلاقیت به خرج دهید. به عنوان مثال می توانید از کاغذ بسته بندی مخصوص استفاده کنید یا حتی مدل بسته بندی کادوی خود را جذابتر کنید. بعد از اینکه بسته کادو را دور هدیه خود پیچیدید ، می توانید از گل یا روبان روی آن استفاده کنید. اگر برای او کتاب خریده اید ، بر روی یک کاغذ یا کارت پیامی بنویسید و آن را در کنار کتاب قرار دهید تا هنگام باز کردن کتاب ، او را متعجب کند. بنابراین علاوه بر خود هدیه ، بسته بندی نیز بسیار مهم است که نباید فراموش کنید.

 

هدیه برای یک دوست صمیمی ، چه چیزی بخریم؟

 

دلیل هدیه شما چیست؟

 

به چه مناسبت هدیه ای برای دوست خود می خرید؟ می توانید هدیه ای را که خریداری می کنید متناسب با مناسبت او انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر روز تولد او باشد ، می توانید برای روز تولد او یک گردنبند سنگی دوزی شده انتخاب کنید ، یا اگر سالگرد ازدواج آنها است ، می توانید عکس دوست خود و همسرش را چاپ کنید ، آن را قاب بگیرید و نگه دارید. در دست او بیار بدون شک او خوشحال خواهد شد که فکر کردید و برای هدیه تولد خود وقت گذاشتید.

 

پیشنهادات هدیه برای یک دوست صمیمی

 

یک کتاب

 

وقتی به هدیه فکر می کنید این ساده ترین انتخاب است. همیشه یک کتاب خوب باعث می شود خواننده احساس بهتری داشته باشد. یکی دیگر از مزایای کتاب به عنوان هدیه برای یک دوست صمیمی ، تنوع گسترده ای در مضامین ، سبک ها و ژانرهاست و البته به یاد داشته باشید که حتی با بودجه متفاوت می توانید کتاب های مختلفی بدهید. امروزه در بازار می توانید یکی را با قیمت 50 هزار تومانی خریداری کنید. بهترین رمان های تاریخ ادبیات را ارائه دهید ، اما اگر فکر می کنید توانایی پرداخت آن را دارید ، کتاب های پیشرفته و گران قیمت نیز موجود است.

 

گل ها و گیاهان

 

در سال های اخیر ، موضوع گیاهان و گلدان های گل به عنوان هدیه بیشتر رایج شده است و اغلب یک گلدان زیبا همراه با یک هدیه همراه با نحوه مراقبت از گیاه برای آوردن هدیه به خانه جدید وجود دارد. بد نیست در اینجا متذکر شوید که مقدار فکر و ارزشی که برای هدیه قائل هستید ، خاصیت هدیه را بیش از هر چیز دیگری خاص می کند و به عنوان مثال حتی می توانید در روز ولنتاین یک گلدان گل به عشق زندگی خود هدیه دهید ، به شرطی که گیاه برای هر دوی شما ارزش ویژه ای دارد. گل ها و گیاهان نیز از نظر قیمت انتخاب گسترده ای به شما می دهند و این هدیه بسته به ارزش گلدان و گیاه را می توان هدیه ای ارزان و اقتصادی یا هدیه ای سنگین و گران قیمت دانست.

درباره حقوقم چگونه صحبت کنم؟

نازنین بازدید : 9 جمعه 21 آذر 1399 نظرات (0)

 

رعایت نکاتی برای دریافت حقوق,نکاتی در مذاکره حقوق

هرگز در مذاکره برای حقوق از شایعات استفاده نکنید

 

مذاکره برای حقوق مانند هر نوع مذاکره‌ی دیگر است - به جز این‌که کلماتی که استفاده می‌کنید می‌تواند بی‌نهایت قدرتمند باشد، چون این گفت‌وگو یک جنبه‌ی شخصی دارد. این مذاکره بر سر یک ارزش و قیمت یک شئ بی‌جان نیست، بلکه بر سر ارزش شما برای یک کسب و کار است.


شما در مصاحبه موفق شدید، بهترین تلاش‌تان را کردید، و شغل را به دست آوردید. حالا قسمت سخت آن رسیده‌است: مذاکره برای حقوق. استیو کین، کارشناس نیروی انسانی می‌گوید: "مذاکره برای حقوق مانند هر نوع مذاکره‌ی دیگر است - به جز این‌که کلماتی که استفاده می‌کنید می‌تواند بی‌نهایت قدرتمند باشد، چون این گفت‌وگو یک جنبه‌ی شخصی دارد.” "این مذاکره بر سر یک ارزش و قیمت یک شئ بی‌جان نیست، بلکه بر سر ارزش شما برای یک کسب و کار است.” در ادامه با ما همراه باشید تا 16 کلمه و عبارت را بشناسید که شاید در مذاکره برای حقوق بیش از آن که مفید باشد، آسیب بزند.

[ نخستین پیشنهاد را ] می‌پذیرم
به یاد داشته‌ باشید: رایان کان، مشاور حرفه‌ای، بنیان‌گذار موسسه‌ی خدمات حرفه‌ای هایرد گروپ، و نویسنده‌ی استخدام شدم! رهنمودی برای تازه فارغ التحصیلان، می‌گوید این یک مذاکره است، پس دقت کنید قبل از این‌که حتی شانسی برای شروع به آن بدهید، مذاکره را تمام نکنید.

من به دنبال مبلغ X هستم
هرگز نخستین رقم را پیشنهاد ندهید. لین تیلور، نویسنده‌ی ستمگر سرکش محل‌کارتان را رام کنید: رفتار بچگانه‌ رییس را مهار کنید و در شغل تان موفق شوید، می‌گوید: "شما باید فضایی برای گفت‌وگو بگذارید.”


کان موافق است و می‌گوید: "یک استراتژی خوب برای مذاکره این است که بگذارید کارفرما نخستین رقم را پیشنهاد بدهد. این شما را در موضعی قرار می‌دهد که رقم پیشنهادی او را بررسی کنید و به شما فرصت می‌دهد تا رقم مذاکره را از آن مبلغ بالا ببرید.”

تمام پیشنهادتان برای من همین است؟
هرگز این جمله را نگویید، یا هر چیزی شبیه این که برای کارفرما توهین‌آمیز باشد- حتی اگر فکر می‌کنید دستمزد پیشنهادی او خنده‌دار است.

در حال‌ حاضر پیشنهادهای قابل توجه دیگری دارم که پرمنفعت تر است
تیلور می‌گوید حتی اگر این حقیقت دارد، نباید از این "برگ برنده” استفاده کنید تا کارفرما را تحت فشار بگذارید. "فقط درباره‌ی پیشنهاد فعلی گفت‌وگو کنید.” و اگر پیشنهاد دیگری ندارید، قطعا باید از این حربه اجتناب کنید. تیلور می‌گوید "شما می‌توانید ناخواسته خودتان را در وضعیت بدی قرار دهید. ممکن است مدیر استخدام از شما بخواهد بیش‌تر توضیح دهید و اگر بلوف بزنید، حفظ ظاهر بسیار دشوار خواهدبود.”

نه
کان می‌گوید "در مذاکرات، باید به انعطاف پذیری تمایل داشته‌ باشید و هنگامی که پیشنهاد مطرح شده برایتان مطلوب نیست، پیشنهاد متقابل ارائه کنید.” با "نه” گفتن می توانید به سرعت در را به روی پیشنهاد فعلی ببندید.

حرف آخر، این پیشنهاد نهایی/ آخرین پیشنهاد من است
کان می‌گوید این عبارت‌ها تهدید‌آمیز است، و عموما مذاکره را به پایان می‌رساند. "اگر هر یک از این عبارت ها را بگویید، و کارفرما خواسته تان را نپذیرد، مذاکره تمام می‌شود و باید آماده باشید تا از آن‌جا بروید.”

می دانیم شاید کمی تند به نظر برسد، اما…
اگر منطق تان بر پایه‌ی واقعیت است، هرگز نباید درخواست تان را با این نوع عبارت رفع تکلیف کننده آغاز نکنید.

از اینکه چنین چیزی را درخواست کنم نفرت دارم، اما…
درست است، درخواست پول کار آسانی نیست- اما گفتن این‌که "از این کار نفرت دارید” یک دروغ فاحش است. به علاوه، واقعا روشی افتضاح برای آغاز مذاکره است.

من نیاز دارم…
شما هرگز نباید بگویید به خاطر مخارج یا بدهی مبلغ X را نیاز دارید. تیلور می‌گوید: "مسائل خصوصی را مطرح نکنید؛ این مذاکره درباره شایستگی تان و لیاقت تان برای آن شغل است.”

شنیده ام به جان پیشنهاد X را داده‌اید، و من سخت کوش تر هستم
هرگز در مذاکره برای حقوق از شایعات استفاده نکنید- و قطعا نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. این کار ناپسند و غیرحرفه‌ای است. البته خوب است (و توصیه می‌شود) درباره‌ی میزان دستمزد تحقیق کنید - اما این کار باید در وب گاه هایی مانند گلس دور و پی اسکیل انجام شود… نه در کنار آب سرد‌کن محل کار.

من فکر می‌کنم…
جسیکا میلر- مرل، مدیرعامل موسسه‌ی مشاوره‌ی کسب و کار نیروی کار استثنایی، می‌گوید از عبارات "من فکر می‌کنم” یا "شاید” یا هر نوع "عبارت نامطمئن” دیگر استفاده نکنید. همیشه با اعتماد به نفس حرف بزنید.

مایل به پذیرفتن حداقل مبلغ X هستم
اگر پارامترهای کمترین پیشنهادی را که مایل به دریافت هستید، به آنها بگویید، این می‌تواند چیزی باشد که دریافت خواهید کرد.

متاسفم
به خودتان اطمینان داشته‌ باشید. کان می‌گوید: "اگر ارزش خودتان و دستاوردتان را برای شرکت می‌دانید، لازم نیست برای درخواست دستمزد بیش‌تر عذرخواهی کنید.”

بی‌ارزش/ سخیف
کین توضیح می‌دهد این کلمات برای کارفرما ناشایست یا غیرمحترمانه است. "شاید به خاطر عدم احترامی که نسبت به او نشان داده‌اید، کارفرما نهایتا تصمیم بگیرد که دوست ندارد آن‌جا کار کنید.”


  مبنع:
https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/talk-about1-rights1.html

ایده ست کادو تولد مردانه

نازنین بازدید : 8 سه شنبه 18 آذر 1399 نظرات (0)

آیا قصد خرید هدیه تولد آقایان را دارید؟ نمی دانید چه نوع هدیه ای مناسب آقایان است؟ ست هدیه مردانه شیک خرید هدیه برای مردان دشوار است زیرا شما انتخاب محدودی دارید. بیشتر اوقات ، پیراهن ، شلوار ، کفش ، ساعت ، کمربند و مواردی از این دست به عنوان هدیه تولد مردان در نظر گرفته می شوند ، بنابراین برای تعجب آنها بهتر است به دنبال ایده های جدیدتر باشید.

 

مردانی که تمایلی به عمومی بودن ندارند و درون گرا هستند ، کتاب ، هندزفری ، هدفون و هدایایی از این دست برای آنها مناسب است ، بنابراین به سبک زندگی مردان توجه کنید ، اینکه چگونه اوقات فراغت خود را در بیکاری می گذرانند ، توجه کنید از این مشکل ایده های جالبی در ذهن شما ایجاد می کند.

 

آقایانی که پول خود را بدون مدیریت خرج می کنند از هدیه های پر زرق و برق و مجلل تولد برای آقایان ، تزئینات شیک ، جعبه های شکلات و دسته گل تعجب می کنند از جمله گزینه های عملی مورد علاقه آنهاست. بسته بندی هدایا را برای این دسته از آقایان فراموش نکنید ، زیرا این امر برای آنها بسیار مهم است.

 

انتخاب هدیه برای آقایانی که ساده ، مثبت و خوش بین هستند بسیار ساده است و نیازی به خرید هدایای خاص و گران قیمت نیست ، هر هدیه ساده ای مانند لباس ، مبلمان ، لوازم کار و آنها را بسیار خوشحال می کند آنها از هر ایده خوشحال .

 

برای تولد آقایان هدیه بخرید

انتخاب هدیه برای تولد مرد برای افرادی که نظم و جدیت در کار و زندگی دارند و همه امور را مدیریت می کنند کمی دشوار است. بهتر است ایده هایی را که مربوط به علایق آنها است دنبال کنید ، به عنوان مثال ، اگر او به زمینه دیجیتال علاقه مند است ، هدایایی مانند هارددیسک ، فلش مموری و تجهیزات زمینه دیجیتال ، یا اگر او یک هنرمند است ، ابزارهایی مانند خوشنویسی ، نقاشی یا آثار هنر ، انتخاب مفید است و آنها را خوشحال می کند. به خاطر داشته باشید که برای این گروه لباس ها را به عنوان هدیه تولد برای آقایان انتخاب نکنید ، زیرا آنها از هر لباسی خوششان نمی آید و معیارهای پیچیده ای برای انتخاب خود دارند.

 

ایده هدیه تولد برای آن دسته از آقایانی که حسابدار هستند ، مشکلات خاص خود را دارند ، ایده های مربوط به وسایل تزئینی یا وسایل لوکس به هیچ وجه مناسب این افراد نیست ، بهتر است ایده خود را روی عناصر اصلی متمرکز کنید همیشه استفاده می شود آنها درست می کنند.

 

فیلم کوتاه 30 ایده خاص برای کادو تولد آقایان

 

 

مردانی که همیشه به دنبال توجه دیگران هستند ، ایده هایی که آنها را بیشتر به چشم می آورد ، آنها را خوشحال می کند ، هدیه تولد مردان برای چنین افرادی ، گزینه هایی مانند ساعت مردانه ، ادکلن ، عطر ، کت اصلاح مردانه و ..

 

42 مدل هدیه تولد مردانه برای شگفتی (هدیه های مختلف بدهید)

ست های مردانه را به عنوان هدیه تولد آقایان انتخاب کنید

نکاتی برای انتخاب هدیه برای تولد یک مرد

 

هنگام انتخاب هدیه برای تولد مرد سلیقه آنها را در نظر بگیرید.

 

به کارهایی که دوست دارند انجام دهند توجه کنید ، به عنوان مثال ، اگر شخصی به کوهنوردی علاقه دارد ، انتخاب تجهیزات کوهستانی عملی است.

 

به نوع شخصیت خود توجه کنید ، اگر شخصی محاسبه گر ، ولخرج ، بخیل ، با نظم و غیره است ، هنگام انتخاب کادو برای تولد مرد باید بیشتر دقت کنید.

 

علاوه بر انتخاب هدیه مناسب ، به نحوه تعجب و هدیه دادن نیز توجه کنید ، اگر شخصی درون گرا است ، بهتر است این کار را با شرکت دو نفره انجام دهید ، اما اگر شخصی برون گرا باشد و بخواهد توجه افراد را جلب کند همه ، با دوستان خود دعوت کنید و آنها را به صورت عمومی ارائه دهید.

خرید بخاری مناسب با یک فرمول ریاضی

نازنین بازدید : 6 سه شنبه 18 آذر 1399 نظرات (0)

 

راهنمای خرید بخاری , خرید شومینه
اگر برای گرم کردن خانه‌تان از بخاری استفاده می‌کنید یا اگر جزو آن گروه آدم‌های سرمایی هستید که به نظرتان شوفاژ برای گرم کردن خانه کافی نیست و در روزهای سرد زمستان یک بخاری برقی هم کنار دست‌تان روشن می‌کنید، این مقاله را بخوانید…

اگرچه سیستم‌های حرارت مرکزی در ساختمان‌ها مرتب در حال گسترش است ولی استفاده از بخاریهای برقی و گازی هنوز یکی از رایج‌ترین روش‌های گرم کردن خانه در کل دنیاست. در کشور ما به دلیل وجود منابع ارزان و قابل دسترس گاز طبیعی، گاز اصلی‌ترین سوخت مصرفی مردم در فصل‌های سرد سال است. برای همین هم بخاری‌های گازسوز اصلی‌ترین ابزار گرماساز ایرانی‌ها هستند.

استفاده از بخاری‌های گازی تبعات منفی هم دارد، از جمله حوادث تلخی که هر سال در فصل سرما به خاطر رعایت نکردن ایمنی وسایل گازسوز اتفاق می‌افتد اما سال گذشته این حوادث رشد چشمگیری داشت و در ماه‌های پایانی سال، شاهد افزایش بحرانی آمار گازگرفتگی در کشور بودیم.
برای جلوگیری از این حوادث ناگوار و همین طور برای استفاده بهتر از انرژی گرمایی و بالطبع گرم‌تر شدن خانه‌هایمان، هنگام خرید بخاری گازی باید بیشتر به نکات ایمنی و استانداردها توجه کنیم.

● بخاری‌های C تا G بخرید!

موقع خرید بخاری باید به برخی نکات توجه کنید. یکی از اینها رده انرژی بخاری و بازده خالص تولید گرمای آن است.رده انرژی بخاری با یک برچسب شفاف روی آن مشخص می‌شود. روی این برچسب رده انرژی را با حروف انگلیسی نشان می‌دهند که هرچه به ابتدای الفبای انگلیسی نزدیک‌تر باشد، بازده خالص بخاری بیشتر و هرچه به حروف آخر الفبا نزدیک باشد، بازده خالص آن کمتر است. پس بهتر است بخاری‌هایی با رده انرژی C,D,E,F,G تهیه کنید.
داشتن سیستم ایمنی ترموکوپل که در صورت خاموش شدن بخاری،جریان گاز را به طور اتوماتیک قطع می‌کند برای تمام تولیدکننده‌های بخاری گازی اجباری است اما دقت کنید که بخاری را حتما از فروشگاه‌های معتبر بخرید. از اعتبار مارک بخاری و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید.

● انواع مختلف بخاری

بخاری‌های گازی هم انواع متنوعی دارند که از جمله آنها بخاری دیواری و بخاری‌های زمینی هستند. انواع دیواری بخاری‌های گازی اغلب نسبت به انواع زمینی آنها جای کمتر می‌گیرند و گرمای کمتری هم تولید می‌کنند.
ضمن اینکه این بخاری‌ها به دیوار چفت می‌شوند و با تمام شدن فصل سرما، بازکردن و جابه‌جایی آنها تا زمستان بعدی و نصب دوباره آنها کمی ‌دردسر ایجاد می‌کند. در حالی که بخاری معمولی را می‌توانید در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی را درخانه اشغال نکند.

● فرمولی برای خرید بخاری

یکی از فاکتورهای انتخاب بخاری، در نظر گرفتن متراژ محیط خانه یا فضایی است که می‌خواهید با بخاری گرمش کنید. برای اینکه بفهمید عددی که به عنوان میزان تولید حرارت روی بخاری نصب شده برای منزل شما مناسب است یا نه، می‌توانید این عدد را (که واحدش کالری است) بر عدد ۲۴ تقسیم کنید.از طرف دیگر متراژ خانه تان را در عدد سه ضرب کنید. حاصل ضرب این دو عدد باید با حاصل تقسیم اولی برابر یا نزدیک به آن باشد.
برای مثال اگر متراژ سالن منزلتان ۷۰ متر است،حاصل ضرب آن در سه می‌شود ۲۱۰. حالا اگر بخاری که می‌خواهید بخرید ۴۸۰۰ کیلوکالری گرما تولید می‌کند، حاصل تقسیم این عدد بر ۲۴ می‌شود ۲۰۰ که با ۲۱۰ اختلاف چندانی ندارد، پس این بخاری، مورد مطلوبی برای منزل شماست. اگر متراژ سالن شما بزرگ‌تر است می‌توانید بخاری‌هایی با برچسب تولید حرارت هشت هزار و ۹ هزار کالری تهیه کنید.

منبع : archives.bloghaa.com

چگونه یک کیف مدرسه مناسب برای کودکم بخرم؟

نازنین بازدید : 7 سه شنبه 18 آذر 1399 نظرات (0)راهنمای خرید کیف مدرسه, مدل های کیف مدرسه

حُسن کیف های چرخدار واضح و مبرهن است، به شرطی که قرار نباشد کودک همراه با آن از پله ها بالا برود. بنابراین قبل از خرید کیف چرخدار باید سئوال هایی برای شما در ذهن تان مطرح شود.

مدل های کیف های مدرسه بسیار متنوع هستند، در هر قیمتی کیف وجود دارد، بنابراین انتخاب کیف مناسب برای بچه ها کار ساده ای نیست. اگر برای خرید دچار تردید شده اید، به اصلی ترین معیارها که در اختیارتان می‌گذاریم، توجه کنید.

1 - یک کیف خوب سبک است
2 - یک کیف خوب باید قابل استفاده باشد، نباید بزرگتر از شانه های کودک باشد
3 - محکم و بادوام
4 - کیفی با بندهای چرمی و پُر شده با پنبه
5 - کیف چرخدار یا بدون چرخ؟

یک کیف خوب سبک است
کیف مدرسه به محض اینکه پر می‌شود، نباید سنگین تر از 10% وزن کودک باشد. بنابراین بهتر است کیفی سبک انتخاب کنید، تحقیقاتی که در این زمینه به انجام رسیده اند، نشان می‌دهند بچه هایی که کیف های شان تا 8 کیلوگرم وزن دارند، دو برابر بیشتر از بقیه برای حمل کیف شان دچار زحمت می‌شوند.

یک کیف خوب باید قابل استفاده باشد، نباید بزرگتر از شانه های کودک باشد
این معیار مهمی است که باید رعایت شود، کیف مدرسه نباید به هیچ وجه بزرگتر از شانه های کودک باشد. این کیف باید متناسب با دورۀ آموزشی، سن و ساختار بدنی او باشد. علاوه بر این، باید قابل استفاده باشد و بتوان به راحتی با آن کار کرد.

محکم و بادوام
کودک تمایل دارد بدون نظم و ترتیب و با بی قیدی وسایلش را درون کیفش جا دهد، بهتر است یک کیف مدرسۀ محکم و بادوام برای فرزندتان انتخاب کنید تا وسایلی که درهم و برهم درون کیف جا داده شده اند، شانه های او را زخمی نکند.

کیفی با بندهای چرمی و پُر شده با پنبه
یک کیف که بندهای چرمی داشته باشد و این بندها با پنبه پُر شده باشند، برای راحتی کودک ضروری است. فراموش نکنیم که تمام وزن کیف به طور مستقیم بر روی شانه های کودک سنگینی می‌کند.
بهترین حالت این است که بندها، کیف را در وضعیت مناسب روی شانه ها قرار بدهند و حرکات آن را کم کنند.  

کیف چرخدار یا بدون چرخ؟
حُسن کیف های چرخدار واضح و مبرهن است، به شرطی که قرار نباشد کودک همراه با آن از پله ها بالا برود. بنابراین قبل از خرید کیف چرخدار باید سئوال هایی برای شما در ذهن تان مطرح شود. اگر شما در طبقۀ دوم آپارتمانی فاقد آسانسور زندگی می‌کنید، و یا کلاس فرزندتان در طبقۀ دوم مدرسه واقع شده است، ضررهای یک کیف چرخدار بیشتر از فواید آن است، زیرا این نوع کیف ها سنگین هستند!

و در آخر اینکه برای حمل کردن، چیزهای سنگین مثل کیف به فرزندتان آموزش دهید، باید به او یاد دهید که به درستی کیفش را حمل کند تا برای کمرش مشکلی پیش نیاید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/buy-school1-bag2-my-child.html

آموزش درست كردن جعبه كادويي

نازنین بازدید : 9 یکشنبه 16 آذر 1399 نظرات (0)

جعبه کادو برای روز پدر ، نحوه ساخت جعبه کادو ، نحوه ساخت جعبه کادو

 

 آموزش درست كردن جعبه كادويي

برای روز پدر از این کیف ها و جعبه های کادو استفاده کنید.

 

جعبه هدیه کوچک

 

 

جعبه های کادو ، جعبه های کادو ، ساخت جعبه های کادو

 

 

اقلام مورد نیاز برای جعبه های هدیه:

 

• کاغذ کادو یا کاغذ سیاه رنگ

• کاغذ یا مقوا یا پارچه سفید

• تعداد روبان ساتن سیاه و سفید

• دو دکمه سیاه و سفید گرد

 

سفارش جعبه هدیه:

1- یک جعبه کوچک بردارید و روی آن را با کاغذ سیاه بپوشانید.

2- یک تکه کاغذ سفید برش بزنید تا عرض آن کمی از عرض جعبه کمتر شود.

 

 

 

بیایید یاد بگیریم که چگونه جعبه کادو ، جعبه کادو برای روز مردان ، جعبه کادو برای روز مردان بسازیم

 

 

3- یک تکه روبان برش بزنید و آن را دور شکل جعبه خود بچسبانید.

 

 

 

هدایای روز پدر ، تزیین کادو روز پدر ، آموزش بوکس

 

 

4- برای ساخت پاپیون ، یک تکه روبان برش بزنید و کوک بزنید.

 

 

جعبه های کادو ، جعبه های کادو ، ساخت جعبه های کادو

 

 

5- این حلقه را مانند شکل زیر در وسط بچسبانید.

 

 

جعبه کادو برای روز پدر ، نحوه ساخت جعبه کادو ، نحوه ساخت جعبه کادو

 

 

6- یک قطعه کوچک دیگر از روبان را برش دهید و آن را مانند آنچه در زیر نشان داده شده است ، در زیر طرح کلی که در مرحله قبل ساخته اید ، قرار دهید.

 

 

بیایید یاد بگیریم که چگونه جعبه کادو ، جعبه کادو برای روز مردان ، جعبه کادو برای روز مردان بسازیم

 

 

7- حالا ابتدا و انتهای این قطعه روبان را بچسبانید تا شکل زیر ایجاد شود.

 

 

 

هدایای روز پدر ، تزیین کادو روز پدر ، آموزش بوکس

 

 

8- حالا پاپیون را مطابق شکل روی جعبه بچسبانید.

راهنمای خرید و انتخاب توری

نازنین بازدید : 8 شنبه 15 آذر 1399 نظرات (0)

 

فصل تابستان با همه ی جذابیت ها و میوه های خوش رنگ و لعابش از راه رسیده است! در هر سن و سال و هر قشری که باشیم نمی توانید از جریان هوای خنک دم صبح و نسیم ملایم آخر شب های تابستانی دست برداریم اما باز گذاشتن پنجره ها در ساعاتی اولیه روز و انتهای شب در تابستان ها مشکلات بسیاری را نیز با خود همراه دارد مشکلاتی نظیر ورود حشرات موذی که تمام آرامش و لذت این فصل دوست داشتنی را از بین می برد. اما راه کار ساده ای برای حل این معضل وجود دارد، آن هم استفاده از توری پنجره هاست! با ما همراه باشید تا نمونه های متنوع آن را با هم بررسی کنیم.


انتخاب توری مناسب برای فضاهای داخلی
پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که برای کدام فضا توری نصب می کنید به طور مثال برای فضایی مانند پنجره های سرویس های بهداشتی و حمام نیاز است که طوری متحرک باشد چرا که توری ها همان طور که مانع از نفوذ حشرات می شوند مانع از خروج آن ها هم می شوند! بنابراین در چنین فضاهای مربوطی که برای تکثیر حشرات بستر مناسبی است حتما باید از توری های متحرک استفاده کرد.

آشنایی با انواع توری, انواع توری

پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که برای کدام فضا توری نصب می کنید


انتخاب جنس توری پنجره
امروزه توری های ویژه ای به بازار آمده است که از نوع خاصی الیاف فایبر گلاس با فناوری نوین ساخته می شود این توری ها ضد گرد و غبار هستند و دید به منظره ی اطراف را مختل نمی کند. این توری ها به انواع مختلف در بازار مانند توری رولی و یا پلیسه موجود می باشد که در پشت فریم پنجره جمع شده و به دلیل نازک بودن فریم آن ها کاملا با پنجره هماهنگ می شود و ظاهر ساختمان را از حالت اولیه خارج نمی کند همچنین جلوی دید و نور را هم نمی گیرد.

 

انتخاب توری،نحوه انتخاب توری

جنس توری ها و هماهنگی آن ها با پنجره تان را بررسی کنید


توری پنجره آلومینیومی
توری لولایی آلومینیومی، توری ثابت آلومینیومی و توری ریلی آلومینیومی، از جمله توری های قدیمی هستند که برای پنجره های آلومینیومی و یا آهنی به کار می روند که مشکلات فراوانی از نظر پاکسازی و زیبایی با خود دارند و از ورود نور جلوگیری می کند. و لذت دیدن منظره اطراف را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند این توری ها با گذشت زمان کهنه شده و تغییر رنگ می دهند بنابراین این توری ها برای فضاهای داخلی شما چندان مناسب نمی باشند.

 

توری پنجره پلیسه, توری پنجره آهنربایی

توری لولایی آلومینیومی، توری ثابت آلومینیومی و توری ریلی آلومینیومی، توری های قدیمی هستند


انواع توری پنجره
 توری پلیسه
 توری آهنربایی
 توری رولینگ
 توری ثابت
 توری لولایی


امروزه توری هایی با قاب های آلومینیومی، یو پی وی سی، چوبی و یا فلزی در انواع مختلف توری های کشویی، توری های پلیسه، توری های ثابت و جمع شونده برای انواع پنجره ها موجود است. که می توانید به سادگی با توجه به نیاز و فضای خود، نوع مورد نظرتان انتخاب کنید.

 

خرید توری آهنربایی,نحوه مراقبت از توری های پنجره

امروزه توری هایی با قاب های آلومینیومی، یو پی وی سی، چوبی و یا فلزی در انواع مختلف وجود دارد


توری پنجره پلیسه
توری پلیسه بهترین و مناسب ترین توری برای تمامی پنجره ها، درب ها، تراس ها و محیط های بزرگ می باشد. که قابلیت نصب از چپ به راست و همچنین از راست به چپ را داراست. این توری در هنگام بسته شدن مانند آکاردئون جمع می شود. امکان خرابی این نوع از توری ها بسیار کم است و به آسانی پاره و خراب نخواهد شد و برای فضاهایی مانند تراس و بالکن ها بسیار مناسب است. از توری های پلیسه عمودی بیشتر برای پنجره هایی با ارتفاع کم استفاده می شود. و از نوع افقی آن برای پنجره هایی با ارتفاع زیاد استفاده می شود.

انواع توری, راهنمای خرید انواع توری

توری پلیسه بهترین و مناسب ترین توری برای تمامی پنجره ها، درب ها، تراس ها و ... می باشد


توری پنجره آهنربایی
توری های مگنتیک یا آهنربایی همانند توری پلیسه بوده با این تفاوت که برای شستشوی توری پلیسه لازم است توری را حتما با بخارشوی بشویید ولی توری مگنتیک را می توان به راحتی به صورت جمع شده جدا کرده و شستشو دهید.

 

نحوه انتخاب توری,آشنایی با انواع توری

توری های مگنتیک یا آهنربایی همانند توری پلیسه بوده فقط نحوه شستشوی آن ها متفاوت است


مزیت توری پنجره آهنربایی نسبت به سایر توری ها
 عرضه در اندازه های مختلف
 نصب و مونتاژسریع آن
 شستشوی آسان پنجره و توری وطراحی زیبا با توانایی جداسازی توری
 امکان آسیب دیدگی کم
 بسته شدن خودکار توری ها به سبب بکارگیری قفل مگنتی و کاربرد آسان
 فرسایش کم و کاملا به صرفه

 


توری پنجره رولینگ
توری رولینگ ها به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را در پنجره ها دارد توری های رولینگ دارای فریم ثابت اند که به راحتی جا به جا می شوند برای فضاهایی مانند اتاق خواب ها گزینه ی مناسبی محسوب می شوند. توری های رولینگ یک طرفه افقی معمولا برای پنجره های یک لنگه بازشو مورد استفاده قرار می گیرد همچنین توری های رولینگ عمودی برای پنجره های کم ارتفاع و کوچک و توری های رولینگ افقی مناسب برای پنجره های دولنگه بازشو با عرض زیاد مناسب است اما این نوع از توری های رولینگ سخت ترین حالت را از لحاظ باز و بسته شدن نسبت به گزینه های دارد.

 

انواع توری پنجره, توری پنجره پلیسه

توری رولینگ ها به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را در پنجره ها دارد


توری پنجره لولایی
توری های لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند و مانند یک پنجره بازشو معمولی می باشد این توری ها برای فضاهایی مانند درب ورودی حیاط ها بسیار مناسب اند.

 

توری پنجره آهنربایی,خرید توری آهنربایی

توری های لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند


تفاوت توری رولینگ و توری لولایی
توری رولینگ به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را دارد توری آن متحرک ولی دارای فریم ثابت می باشد این توری ها بیشتر برای پنجره های اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد اما توری لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند مانند یک پنجره بازشو معمولی عمل می کند و از آن برای ورودی های بیرونی مانند درب حیاط و تراس ها استفاده می شود.

منبع:

تعداد صفحات : 13

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 130
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 47
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 60
 • بازدید ماه : 114
 • بازدید سال : 2,197
 • بازدید کلی : 2,802